Успехи на шахматистки от Плевенска област в Държавните индивидуални училищни първенства

Спорт
15.04.2021 | 11:26 ч.

На Държавните индивидуални училищни първенства по шахмат, провели се от 7 до 11 април в гр. Казанлък, шахматистки от Плевенска област се наредиха сред призьорите.

В категория момичета до 13 г. (8 състезателки) победителка е  Нора Рашева ("ШАХ XXI", "Плевен XXI").

Нора спечели първо място с резултат 6,5 точки от 7 възможни. Тя е възпитаничка на шахматен клуб към Центъра за работа с деца - Плевен. Плевенската състезателка изпревари Сияна Костадинова ("Одесос", Варна) и Боряна Аршинкова ("Ан Пасан", София).

В категория девойки до 15 г. (4 състезателки) състезателката от "Спартак Плевен XXI" Виктория-Елизабет Миткова зае третото място след шахматистките от "Бургас 64" Стефани Чучукова и Мехмед Неше.

Патрицие Найманова от червенобрежкия шахклуб "Михаил Тал" е на първо място в категория девойки до 17 г. Второто място зае Ева Русева, възпитаничка на  "Спартак Плевен XXI", изпреварила Евелин Младенова от софийския ЦСКА.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.