Състезатели от Кнежа с медали от републиканското по джу-джицу

Спорт
21.11.2011 | 16:50 ч.

Състезателите на Полицейски карате джу-джицу клуб – Кнежа взеха по два медала на Държавното първенство по джу-джицу за деца, юноши и девойки. Състезанието се проведе на 19 ноември в Димитровград.

При юношите Любомир Дочовски и Димитър Станев след показана отлична техника взеха златните медали по джу-джицу, система дуо, където се оценяват техните умения за атака и отбрана. Любомир спечели безапелационно и първото място във файтинг системата на своята категория – 60 кг.

Димитър също се класира сред призьорите, превъзхождайки съперниците си при юношите до 66 кг. Там той спечели третото място.

При деца старша възраст челните места също бяха извоювани от бойци на Кнежа. В атрактивен спаринг Десислав Стефанов и Красимир Начев впечатлиха съдиите с чиста и добре изпълнена техника и заслужено взеха първото място по джу-джицу, система дуо. Те участваха и във файтинг системата при деца старша възраст, където усилените тренировки и талантът на децата отново дадоха резултат. Така Десислав Стефанов стана първи в категорията си – 41 кг, а Красимир Начев се класира на третата позиция при 45-килограмовите.

Спортистите, заедно със своя треньор Добромир Грамов, взеха участие и в провелия се през 18 и 19 ноември Семинар по самозащита, воден от Джанкарло Банюло – VІ дан, който освен създател на метод за cамозащита е и президент за регион Сицилия на италианската федерация по джудо, борба, карате и бойни изкуства, както и технически директор на Африканския джу-джицу съюз.

Те проведоха учебни тренировки, в които отработваха техники за самозащита от близка дистанция при нападение с нож, които имат приложение в реални ситуации.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.