Спортно ориентиране: Плевенчанката Лиляна Маринова със сребърен медал от купа България

Спорт
29.07.2014 | 17:24 ч.

Лиляна Маринова от "Север" /Плевен/ спечели сребърен медал на 28-ите международни състезания по спортно ориентиране за купа България.

Плевенчанката бе на косъм от крайната победа при дамите до 16 г., но в крайна сметка го отстъпи на Цвета Илиева от "Вариант 5" /Търговище/. В решителния трети ден от надпреварата Маринова тръгна първа от всичките 26 участнички по 5,4-километровото трасе със 120 метра сборно изкачване и 14 контролни точки. Приближавайки към финала, ориентировачката от Търговище застигна плевенчанката и финишира с 15 секунди по-рано от нея.

Извън медалистите, но добро класиране и за Цветелина Митева при жените до 35 г. и Захари Маринов при 12-годишните. Двамата завършиха шести в дисциплините си.

Достойно представяне и за Грета Борисова. Тя завърши на 15 място в женския елит до 21 г., където бяха само национални състезателки.

Трима ориентировачи от "Север" /Плевен/ приключиха участието си на девето място - Елвина Иванова /жени до 45 г./, Мартин Минков /мъже до 40 г./ и Добрин Григоров /мъже до 50 г./.

6-годишният Симеон Митев пък бе най-младият плевенски състезател. Той се класира 18-и при момчетата до 10 г.

Снимка: личен архив

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.