Плевен:Състезателите на каратеклуб „Петромакс” пак обраха медалите в национално първенство

Спорт
30.11.2011 | 14:43 ч.

На 19 ноември в спортна зала „Младост” - Димитровград, се проведе Държавно първенство по джу-джицу за деца, старша възраст, юноши и младежи. Първенството бе част от редовния годишен календар на организаторите -  Българската национална джу-джицу федерация. Президентът на федерацията Томо Борисов откри първенството и приветства близо 100-те състезатели от различни джу-джицу клубове от страната. Клуб по бойни изкуства „Петромакс” – Плевен, се представи отлично. Представителите на плевенската школа се прибраха с 2 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал от първенството.

Ето и в кои категории какви медали спечелиха плевенските състезатели. При система файтинг в категория до 57 кг /деца, старша възраст/ на трето място се Изабел Кръстева. Съотборничката й Ивет Горанова стана шампион на категория до 44 кг /деца, младша възраст/. Емили Хинкинска,  възпитаничка на Спортно училище „Г. Бенковски” /Плевен/ в спорт карате, стана шампион в категория над 70 кг /юноши/. Антон Митков стана вицешампион в категория над 81 кг /юноши/. Християн Цветков – сребърен медалист в категория до 34 кг /деца, старша възраст/, а Велиян Гергицов – вицешампион в категория до 66 кг /юноши/. При дуо система в старша възраст отлично представяне направи двойката Изабел Кръстева и Габриела Горанова. Момичетата демонстрираха отлични знания и техники, поради което станаха носителки на сребърни медали и вицешампионски титли. Добро представяне направиха още Никола Гроздев и Георги Ценов.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.