Плевенчанката Ивет Горанова спечели бронза на Европейското по карате в Испания

Спорт
31.03.2019 | 15:02 ч.

Плевенчанката Ивет Горанова се класира на трето място в категория 55 килограма в дисциплината кумите на Европейското първенство по олимпийско карате в испанския град Гуадалахара. Тя стана първата жена в историята на българското олимпийско карате, спечелила медал на първенство на Стария континент.

В решаващата за бронзовия медал среща състезателката на плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс“ победи с 2:0 украинката Анжелика Терлюга, която е водач в световната ранглиста.

По пътя си към отличието Ивет се наложи в репешажите над унгарката Река Молнар - с 2:1, и над Ротем Ефрони (Израел) - с 8:0.

От българките на Европейското добре се представи и Александра Стублева - в категория над 68 килограма кумите тя се класира на седмо място.

Преди пет месеца, отново в Испания, Ивет Горанова спечели бронзов медал и на Световния шампионат за жени. За историческото й тогава постижение тя получи почетен плакет от кмета Георг Спартански. Ивет е „Спортист на годината“ на Плевен за 2017-а и 2018-а. Сред постиженията й за миналата година са:

Световно първенство – III място – индивидуално, кумите, жени, кат. -55 кг; Х европейско първенство по шотокан – I място – кумите, жени, 61 кг; WKF, I място – кумите, жени – 61 кг, шобу ипон, I място – кумите – отборно, жени; Европейско първенство – V място - кумите, отборно, жени; Балканско първенство – I място – кумите, жени, 61 кг; национално първенство – I място – кумите, жени, 61 кг, II място – ката, индивидуално, жени, II място – кумите, отборно, жени, I място – ката, отборно, жени; Национална купа – I място – кумите, жени, 61 кг, I място – ката, индивидуално, жени, I място – кумите, отборно, жени, I място – ката, отборно, жени.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.