Плевен с Втори открит шахматен турнир и Турнир за Купа „Плевен 21“

Общество
07.10.2015 | 15:19 ч.

Спортен клуб по шахмат „Плевен 21“,  със съдействието на Община Плевен и хотел „Балкан“ организират Втори открит турнир по шахмат и Турнир за деца до 8 години за Купа „Плевен 21“. Състезанията са в два поредни дни - на 17 и 18 октомври, в хотел „Балкан“. Турнирите са включени в спортния календар на Община Плевен за 2015 г.

Участниците ще играят по швейцарската система в 7 кръга, като контролата за игра е 50 минути, плюс 10 секунди на състезател за цялата партия. Право на участие имат всички български и чуждестранни шахматисти с българско и международно ЕЛО до 2300, подали заявка и заплатили съответно турнирната такса. Състезанията са валидни за българския рейтинг.

Откриването на турнирите е на 17 октомври, събота, с техническа конференция от 10,45 часа в хотел „Балкан“. След това денят ще продължи с четири състезателни кръга. Награждаването на участниците е на следващия ден, 18 октомври, от 16,30 часа. Класирането е в зависимост от спечелените от всеки състезател точки, а в случай на равенство ще се прилагат допълнителни показатели, се посочва в регламента. Наградният фонд е 2000 лева, победителят в турнира получава и Купа „Плевен 21“. За класиралия се на първо място е предвидена парична награда от 400 лв., на второ – 300 лв., и за трето - 200 лв.  Ще бъдат връчени и специални награди в няколко отделни категории.

Главен съдия на турнира за Купа „Плевен 21“ ще бъде инж.мс Димитър Илиев, съобщават организаторите.