Плевен: Мартин Дяков спечели ноемврийския турнир за купа “Евроинс”

Спорт
30.11.2011 | 14:44 ч.

Мартин Дяков спечели поредния турнир по шах за купа “Евроинс”, проведен в събота и неделя в шахклуба на бул. “Скобелев” 20. Дяков завърши с равен брой точки с представителя на домакините от СКШ “Плевен ХХІ” Анатоли Атанасов – по 5,5 т, но с по-добри допълнителни показатели стана победител. Трети е Димитър Дюлгеров от “Етър” – Велико Търново с 5 точки. Наградата за най-добре представила се състезателка взе плевенчанката Симонета Иванова, която се състезава за “Михаил Тал” – Червен бряг, също с 5 точки. Приза за шахматисти до 12 г. спечели Волен Дюлгеров с 4 точки.

При малките състезатели в Б група победителка е Цветелина Некова от шахматен клуб “Плевен ХХІ”, следвана от съотборника си Захари Иванов. И двамата имат по 6 точки. Трети е Радослав Русев, също от клуба домакин. Наградата за най-малък участник грабна 6-годишният Калоян Бировски, който натрупа 3 точки в надпреварата.

В турнира се включиха 46 състезатели от шахматни клубове в Ловеч, Варна, Велико Търново, Враца, Червен бряг и от двата плевенски клуба.

Последният турнир за купа “Евроинс” за 2011 г. ще се състои на 17 и 18 декември, отново в шахматния клуб на бул. “Скобелев” 20. След него ще стане ясна годишната класация, както и носителят на тазгодишната купа “Евроинс”.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.