Отлично представяне на каратеките на „Петромакс“ в национално и международно състезание

Спорт
15.11.2011 | 13:58 ч.

На 5 и 6 ноември 2011 г. в спортна зала „Дружба” - град Хасково, се проведе Национална купа по карате – купа „Хасково”. Състезанието за деца и младша възраст е част от дейността на редовния годишен календар на организаторите – Българската национална федерация по карате (БНФК). Домакините – карате клуб „Аида Нет Вадо Рю” и вицепрезидентът на БНФК Русалин Русалинов приветстваха 21 карате клуба от цялата страна – близо 300 участници. Каратеките от плевенския карате клуб „Петромакс” извоюваха 5 златни, 1 сребърен и 9 бронзови медала, които поставиха школата на трето място в крайното комплексно класиране по медали от купата.

Възрастова група деца, родени 2000 г.

Отлично представяне при дисциплина кумите индивидуално за категория до 40 кг направи бронзовият медалист Станислав Цанов – също вицешампион на дисциплина ката индивидуално. Добро представяне и за Илиян Минев в категория над 40 кг – 5-о място. При момичетата Ивет Горанова извоюва шампионска титла в категория над 37 кг – дисциплина кумите индивидуално. Ивет взе участие и в дисциплина ката индивидуално, където също демонстрира отлични умения и бе наградена с бронзов медал. При дисциплина кумите индивидуално в категория до 37 кг със златен медал се окичи Йоанна Иванова.

От родените през 2001 г. при дисциплина кумите индивидуално мотивирана игра демонстрира Теодор Димитров, който стана бронзов медалист в категория над 37 кг. Дара Ганчева (родена 2002 г.) бе наградена с бронзов медал – дисциплина ката индивидуално.

Младша възраст – родени 1998 г.:

Дисциплина кумите индивидуално - Християн Цветков зае трето място в категория до 45 кг, Петър Йотов също трети в категория до 52 кг, Христо Димитров стана шампион на категория до 57 кг.

При момичетата: Изабел Кръстева се класира пета в категория над 50 кг и Габриела Горанова спечели златен медал в категория до 50 кг.

Младша възраст – родени 1999 г.:

В дисциплина кумите индивидуално Красимир Христов стана шампион в категория над 52 кг, Георги Ценов се окичи с бронзов медал в категория до 52 кг.

При момичетата: Виктория Росева зае пето място в категория над 42 кг.

Карате клуб „Петромакс” взе участие и в отборната дисциплина ката за родените 1998 г. младша възраст. Ката отбор мъже – Станислав Цанов, Красимир Христов и Ангел Нешовски, се класираха на 3-то място след КК „Аякс” и КК „Алеко”. Отборът на клуба при жените в състав от Ивет Горанова, Габриела Горанова и Виктория Росева също станаха бронзови медалистки.

Добро представяне на купа "Хасково" направиха и Пламен Луканов и Александър Николов.

На 29 октомври в Скопие, Македония, се проведе за 30-и път международното състезание Купа „Нике” за всички възрасти. Участие взеха 325 състезатели от Македония, Сърбия, Черна гора, Босна и Херцеговина и други. Магдалена Иванова и Александра Митева бяха представителките на плевенската школа в националния отбор на България. Магдалена стана шампион на дисциплина кумите индивидуално в категория над 54 кг – младежи, и трета в дисциплина ката индивидуално. Александра Митева се класира 3-та в категория над 59 кг – девойки.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.