Емил Шукин oт "Спартак Плевен XXI" с бронзов медал в традиционния шахматен турнир за купа "Ловеч"

Спорт
20.10.2020 | 14:27 ч.

Майсторът на спорта Емил Шукин от "Спартак Плевен XXI" завоюва трето място на четиринайсетото издание на шахматния турнир за купа „Ловеч“. Той се проведе на 18 октомври и посрещна 42 състезатели на древната игра от цяла България. Наред с изявите и показаното високо спортно майсторство, този шахматен празник допринася за развитието на шахмата в Ловеч и региона, както и подпомага популяризирането  на града с неговия туристически потенциал.

Организатори на спортното събитие бяха шахматен клуб „Ловеч“ и Община Ловеч. Турнирът бе съдийстван от международния съдия Николай Йорданов.

Партиите се играха в ресторант ,,Колор клуб“ на ускорена контрола от 15 минути с добавка 5 секунди на всеки ход в седем кръга. Те бяха заредени с голяма динамика и напрежение. След изиграването на всички срещи се получи следното класиране:

Първо място, купа "Ловеч" и златен медал спечели гросмайстор Радослав Димитров от В.Тьрново с резултат 6,5 точки от 7 възможни.

Второ място и сребърен медал - за ФИДЕ майстор Кирил Бадев от ШК "Марица - изток" - Раднево с 5,5 точки.

Трето място с бронзов медал - за майстора на спорта Емил Шукин ("Спартак Плевен XXI") от Плевен с 5 точки. Той постигна 4 победи, две ремита и само eдна загуба от победителя гросмайстор Радослав Димитров (Разград).

В състезанието взеха участие още трима състезатели от плевенския клуб. Живко Ненов и Мартин Петков постигнаха 3,5 точки, а Петър Крумов - 3 точки.

При жените на първо място се класира международната майсторка Светла Йорданова (ШК Етър) от В.Тьрново, а втора след нея е Диана Дякова от Ловеч.

Наградите в отделните ЕЛО категории: до 1800 и 2000 взеха съответно: Станислав Ботев ("Пристис") от Русе и Симеон Плачков ("Орловец-1997") от Габрово.

Сред сеньорите първото място заслужи Диян Диков от Ловеч, а призовото място сред най-малките беше за  Десислава Събевска от Ловеч.

Раздадените предметни и парични награди бяха осигурени от Община Ловеч, съобщават от местната управа.