ОФК "Спартак" (Пл) след загубата от "Лудогорец II": Проспахме първото полувреме

Спорт
08.08.2022 | 16:49 ч.

ОФК "Спартак" (Плевен) допусна първа загуба през настоящия сезон, отстъпвайки с 0:1 в Разград на местния "Лудогорец II". Двубоят е от четвъртия кръг на футболното първенство на Втора професионална лига. Ето и мнението за срещата на старши треньора на плевенския тим Красимир Бислимов.

„Няколко са причините, довели до негативния резултат. Имахме здравословни проблеми – някои от момчетата играха с контузии и не бяха пълноценни. Имахме достатъчно шансове не само да не загубим, но и да спечелим мача. Само през първото полувреме пропуснахме четири пъти да вкараме гол. Заслуга за това има и добрият вратар на съперника.

През второто полувреме доминирахме изцяло. Съдиите допуснаха грешки, които ни ощетиха. Не зачетоха наш гол. Не свириха и дузпа за нарушение срещу Васил Шопов. Не мога да повярвам, че младите футболисти на домакините – селектирани момчета, не разчитаха на своите игрови качества, а предпочетоха да лежат по терена и да бавят играта“.

Пропуснахме да си тръгнем поне с точка от Разград. Дори победата би ни прилягала. Проспахме първото полувреме. Съперникът на няколко пъти центрира топката пред вратата ми и при единия случай вкара гол. Ние също имахме възможност да реализираме. Аз не играх с топката през втората част, защото действията се развиваха пред отсрещната врата. Вкарахме гол, но съдията не го зачете. Не отсъди и чиста дузпа в наша полза. Ние пък не реализирахме головите положения, които създадохме. Футболистите на противника бавеха играта и в крайна сметка се поздравиха с успех“, коментира пред медиите вратарят на плевенчани Богомил Цинцарски

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.