Нора Рашева спечели две шампионски титли на държавните първенства по шахмат в Асеновград

Спорт
27.07.2020 | 12:56 ч.

Състезателката на СКШ "Плевен XXI" Нора Рашева спечели две шампионски титли на държавните първенства по шахмат в Асеновград. Това съобщи треньорката на клуба мс Христинка Илиева.

Нора стана първа на класически шах, първа на блиц и се класира втора на ускорената контрола в групата момичета до 12 години. От изиграните 21 партии тя спечели 18 победи, 2 партии завърши наравно и допусна само 1 загуба. Купата на класически шах Нора извоюва с резултат 6,5 точки от 7 възможни, а на блица направи 100% постижение!

Шампионската титла на класически шах дава на нашата състезателка правото да участва на Световното първенство в Грузия през ноември. През 2016 година, едва 8-годишна, тя се класира 8-а от 118 участнички на Световно, което се проведе също в Батуми, Грузия.

На държавния шампионат СКШ "Плевен XXI" се представи с още двама състезатели - Калина Илиева при момичетата до 14 години е с най-добро постижение 4-то място на ускорения шах, и Мият Дюришич при момчетата до 12 години, който финишира с положителни резултати и в трите надпревари.

„Специални благодарности към домакините на първенството - ШК "Асеновец 2006" – Асеновград, за предоставените отлични условия за игра и отдих и към съдийския състав за професионализма в работата!

Сърдечни благодарности към мс Минко Шишков и неговия клуб "Каиса - Варна" за помощта в шахматната подготовка на Нора, към нашите състезатели Дарио Дерешки и Димитър Дюлгеров, които също съдействаха през последните месеци, към нейните родители за финансовото обезпечаване на участието ни на първенството и към всички родители на децата от клуба за постоянната подкрепа”, пояснява мс Христинка Илиева.

Снимки: СКШ "Плевен XXI"