Левски размаза Гунди, Червен бряг подгони Чавдар

Спорт
08.11.2011 | 16:47 ч.

Безмилостни лидери в кръговете на двете детски междуобластни футболни групи. На Изток тотален хегемон продължава да бъде "Левски". Децата на треньора Детелин Атанасов разбиха с 6:0 връстниците си от плевенския "Гунди". Още след началния съдийски сигнал домакините подложиха на обсада вратата на съперника. Левскарите налитаха от всички страни и скоро усилията им бяха възнаградени. Головата им сметка откри Марио Ганчев. Малко след това Андриан Димитров покачи на 2:0. До края на първото полувреме резултатът стана категоричен след попадението на Живко Върбанов. Още поне половин дузина голови ситуации сътвориха домакините, но нападателите им ги проиграха, а в други случаи плевенският вратар спаси.

След почивката играчите на "Левски" продължиха да притискат противника. Този път обаче и гостите от време на време отвръщаха. Веднъж и гредата помогна на стража на домакините. Това обаче бе абсолютно всичко, което сътвориха гостите в атакуващ план. Останалото бе още три попадения в мрежата им. За 4:0 се разписа пак Андриан Димитров. Нападенията на домакините не спираха и скоро Габриел Ганчев покачи на 5:0. Последното шесто попадение вкара Антон Димитров. В оставащите минути левскарите пожалиха съперника.

Изразителният успех затвърди лидерската позиция на "Левски". Мястото си запази и вторият "Хелга". Момчетата от Горна Митрополия вкараха четири гола на гостуващия им Тръстеник и запазиха дистанцията с лидера. Изразителен успех постигна и "Свобода" в Милковица. Головете за победителите реализираха Никола Йолов, Момчил Минков и два на Мариан Цанев. Победата бе очаквана, тъй като им гостуваше последният в класирането - "Ювентус" от Малчика. Най-интересно беше в Белене. Местният "Гигант" и "Единство" си вкараха осем гола. Радостта след края на мача обаче бе за домакините.

В Западната група без грешка продължава "Чавдар". В Троян те разбиха с 6:2 "Венци" /Искър/. Най-близо до лидера вече е "Червен бряг". На свой терен те надиграха също с 6:2 "Ботев" /Луковит/. Домакините решиха всичко през първата част, когато вкараха четири пъти. После мачът се доиграваше.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.