Футбол – Зона Велико Търново: Децата на Цецо Младенов разбиха връстниците си от Габрово

Спорт
10.11.2011 | 16:36 ч.

И в този кръг децата на "Спартак" продължиха победния си ход. Малките футболисти на треньора Цветомир Младенов победиха "Янтра" с 4:0. Резултатът можеше да е дори двуцифрен, ако нападателите бяха концентрирани на сто процента в завършващата фаза на атаките. Това се отнася най-вече за първото полувреме. През него като по чудо гостите опазиха мрежата си суха. Съперниците им обаче така и не успяха да преодолеят “живия плет”, който бяха изградили габровските футболисти в наказателното си поле. Почти всички спартаковци се изредиха да стрелят, но топката така и не премина голлинията. Най-чистите положения проиграха Никълас Ванчев, Кристиян Иванов и Траян Димитров. След почивката обаче габровската барикада рухна. Тон за последвалия разгром даде Станислав Делчев с попадението си в 40-ата минута. Ванчев превзе за втори път вратата на "Янтра" десетина минути по-късно. След малко гостите вече бяха окончателно повалени с трети гол на Християн Кърчев. В 60-ата минута Димитров фиксира крайното 4:0. Най-добри на терена бяха плевенските халфове Иван Петков и Траян Димитров. Като цяло спартаковци демонстрираха завидна дисциплина. Победата ги затвърди на второто място. За цял мач гостите не отправиха нито един удар по посока плевенската врата.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.