Футбол: Спартак /Плевен/ загуби с 1:2 в Любимец

Спорт
18.03.2013 | 17:18 ч.

Футболистите на плевенския Спартак загубиха с 1:2 гостуването си в Любимец от едноименния тим, в среща от 16-ия кръг от първенството на Б група. Поражението е трето поредно от началото на пролетния дял.

Топката навести мрежата зад плевенския вратар Станислав Антонов още в 5-ата минута, след реализирана ат домакините дузпа. Спартаковци реагираха мигновено, пренасяйки играта в половината на съперника. До края на първото полувреме те създадоха три чисти положения пред вратата на Любимец, но не успяха да реализират поне едно от тях. След почивката отборът на Спартак отново бе по-дейния тим. Вместо обаче да изравнят резултата плевенчани получиха втори гол. Главната заслуга за него е на защитата, която допусна елементарна грешка. В оставащите минути топката почти не излизаше от половината на домакините. Четвърт час преди последния съдийски сигнал Васил Шопов заби страхотен гол с далечен шут за 1:2. С всяка изминала минута натиска на гостите се засилваше. Дори след удар на Цветомир Панов топката се отби от гредата. Нов гол обаче не падна. Вместо точка Спартак завърши втори пореден мач с намален състав. Този път от игра бе отстранен Ивайло Раденцов. Той получи втори жълт картон в последните секунди на срещата.

След тази загуба плевенския тим се отдалечи още от А група и вече е на седма позиция в класирането.