Футбол: Спартак /Плевен/ на 3 точки от върха след 2:1 в Севлиево

Спорт
22.04.2013 | 16:55 ч.

Само 3 точки делят футболистите на плевенския Спартак от първото място в Б група. Скъсяването на дистанцията с лидерите стана факт след победа 2:1 в Севлиево над местния Видима-Раковски.

Успехът за „Спартак“ до последно висеше на косъм, тъй като десетина минути преди края домакините имаха гол преднина. Спартаковци пропиляха цялата първа част. В актива си до почивката те имаха 3 удара – на Милчев, Любомир Иванов и Раденцов, но след тях топката преминаваше встрани от вратата на Конов. Инфарктна за гостите бе 12-ата минута, когато след шут на Крачунов, Мариян Блажев изби от голлинията. Второто полувреме започна кошмарно за плевенчани.  Течеше 51-ата минута, когато централният бранител Кристиян Григоров сгреши фатално и Ангел Русев вкара за Видима. Старши треньорът на Спартак Стефан Колев веднага извади от игра защитника, заменяйки го с нападател. Постепенно плевенският тим взе инициативата и все по-често топката се разиграваше пред вратата на съперника. Така се стигна до 81-ата минута, когато резервата Любомир Тодоров със страхотен шут направи севлиевския страж безпомощен за 1:1. Смутените домакини нямаха сили да реагират. Малко след изравнителния гол Александър Киров бе изведен зад севлиевската защита, финтира вратаря и донесе победата на Спартак с втори гол.