Футбол: Резервите на Спартак /Плевен/ разбиха Гигант /Белене/ за Аматьорската купа

Спорт
12.09.2013 | 11:18 ч.

Футболистите на плевенския Спартак победиха с 5:0 гостуващият им Гигант /Белене/ в среща от първия кръг на турнира за Аматьорската купа. През последните пет дни това е вторият двубой между двата отбора, като миналия петък избранниците на треньорския тандем Бойко Цветков – Цветомир Младенов спечелиха с 3:0 в двубой от 4-ия кръг на Северозападната В група. Този път обаче заслугата е на други футболисти. Треньорите гласуваха доверие на играчи, които досега предимно оставаха на резервната скамейка и на някои юноши. Резултатът показва, че те се отблагодариха за доверието. През целия мач домакините бяха по-добрия тим. Първият удар към беленската врата нанесе Благовест Ботев в 17-ата минута, но Иван Николов изби с крак. След още толкова време Спартак вече водеше в резултата. В 33-ата минута Ахмед Карабакъров центрира и Лъчезар Кънчев стреля неспасяемо с глава за 1:0. До края на полувремето плевенчани държаха инициативата, но така и не създадоха нова голова опасност пред вратата на гостите. След почивката обаче и това стана. Спорът окончателно бе разрешен само за 3 минути. Първо в 63-ата юношата Цачев бе оставен непокрит в наказателното поле на Гигант и отблизо покачи на 2:0.  Течеше 66-ата минута, когато Михаил Петров вкара ефектен гол от тъчлинията, давайки категоричен аванс на отбора си. Натискът на домакините продължи и последваха две попадения на Благовест Ботев. В 73-ата минута той шутира неспасяемо от десетина метра. 7 минути преди последния съдийски сигнал на Пламен Георгиев, Ботев проведе самостоятелна акция, при която излъга защитата и вратаря на Гигант, а после търкулна топката в мрежата, фиксирайки крайното 5:0. Веднага след този гол Светлин Златарев стреля опасно с глава, но Иван Николов спаси. Секунди преди края Георги Георгиев можеше да отбележи почетното попадение за беленчани, но завърши пробива си с шут покрай вратата.

След този разгромен успех Спартак продължава във втория кръг на турнира. Следващата сряда - 18 септември плевенчани гостуват на Партизан /Червен бряг/. Мачът е от 17:00 часа на градския стадион.

Партизан достигна до този двубой след служебна победа. Съперникът му Ситомир /Никопол/ отказа да играе и според правилника отпадна от турнира след загуба с 0:3.

В третият мач, който се игра Левски от едноименния град се наложи над Ювентус /Малчика/ с 2:1. Така левскарите са първият отбор, който се класира за финала на турнира в Плевенска област. Там ще очаква съперника си измежду Спартак и Партизан. Победителят от плевенския финал продължава битката за Аматьорската купа вече на национално ниво.

Съставите на двата отбора

Спартак: Станислав Антонов – Ахмед Карабакъров, Лъчезар Кънчев, Васил Михайлов, Михаил Петров – Антонио Великов /61-Милен Тодоров/, Светлин Златарев, Цачо Цачев /62-Любомир Тодоров/, Ивайло Дангуров /57-Венцислав Миленов/ – Благовест Ботев, Ангел Делев.   Треньор – Бойко Цветков

Гигант: Иван Николов – Велизар Кунов, Любомир Любенов, Радослав Джантов, Боби Николов – Анатоли Кирилов /58-Чавдар Върбанов/, Георги Георгиев, Пламен Николов, Красимир Павлов, Габриел Томов – Ивайло Димитров.  Треньор – Михайл Михайлов