Футбол: Отборът на прокурорите взе победа след зрелищен мач срещу кметския тим на Плевен

Спорт
09.06.2013 | 13:28 ч.

В Плевен беше официално открит четвъртият регионален полуфинал от тазгодишното издание на Kamenitza Фен Купа. През този уикенд  на Градския стадион в Плевен 32 отбора от региона и Велико Търново спориха за регионалния трофей и двете квоти за националния финал. Националните шампиони ще посетят мач на легендарния стадион Маракана във футболното сърце на Бразилия, а за първи път в историята на турнира с тях ще отпътуват и един фен заедно с двама негови приятели.

Кметът на Община Плевен - проф. д-р Димитър Стойков обяви началото на регионалното първенство, което след 3-годишна пауза отново събра плевенчани и създаде много футболни емоции на градския стадион. Традиционният демонстративен мач бе между Отбора на прокурора и Отбора на кмета. Срещата бе доста емоционална и държеше публиката в напрежение до самия й край. Резултатът бе открит с впечатляващо попадение на Светослав Бърканичков - Змея, с което Отборът на кмета поведе приятелския мач. Първото полувреме завърши с категорична преднина за кметския тим, но Отборът на прокуратурата навакса във второто. Така, след равенство 3:3 в редовното време, наказателните удари гарантираха победата за Отбора на прокурорите.

Емоциите бяха не само на терена, но и около него.

Снимки: виж фотогалерия