Футбол: Ботев /Враца/ победи Спартак /Плевен/

Спорт
27.07.2014 | 15:37 ч.

Минимална загуба – 1:2 в приятелска среща претърпяха футболистите на плевенския Спартак при гостуването си на Ботев /Враца/. Двата отбора изиграха равностоен двубой, а головете паднаха в края. Първото полувреме съперниците заложиха на тактическото надиграване. Топката обаче се разиграваше далеч от двете врати. След почивката надиграването продължи по същия начин. Този път обаче напрежението пред вратарите бе осезаемо. Първите критичните моменти бяха пред вратата на домакините. Влезлият като резерва Стефан Христов на два пъти се измъкна сам срещу врачанския страж, но така и не успя да го преодолее. Веднъж подобен неуспешен опит направи и партньорът на Христов в атака Любомир Тодоров. Всичко се реши за десет минути. Първо в 70-ата футболист на Ботев засече с глава центриране на съотборник за 1:0. Докато плевенчани се опомнят топката за втори път спря в мрежата им. Този път нападател на съперника бе изведен сам срещу плевенския вратар и удвои преднината на своите. В 80-ата минута спартаковци изпълниха ъглов удар и Кристиян Григоров с глава фиксира крайното 2:1 за Ботев. Това бе втората загуба на Спартак от началото на подготовката. Освен това гостите дадоха и жертва. Влезлият след почивката Марио Илиев изкълчи глезен и бе заменен от Лъчезар Кънчев.