Джокович грабна деветата си титла на Големия шлем в Австралия

Спорт
21.02.2021 | 12:49 ч.

Новак Джокович е новият-стар шампион на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Преди минути на финала на надпреварата световният №1 победи с 3:0 сета (7:5, 6:2, 6:2 гейма) Данийл Медведев от Русия.

Мачът продължи близо два часа.

За 33-годишния сърбин това е рекордна 9-а титла от Мелбърн и общо 18-а в турнирите от Големия шлем.

За руснака това е втори загубен финал в Шлема, след като през есента на 2019 г. отстъпи в пет сета на Рафаел Надал в спора за трофея на US Open.

Титлата на Големия шлем в Австралия при жените спечели японката Наоми Осака, побеждавайки Дженифър Брейди от САЩ с 6:4, 6:3 гейма.

Осака надви американката за около час и 20 минути игра, като спечели своята четвърта титла от Големия шлем от също толкова финали и втора в Мелбърн след 2019-а година.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.