БФС прави Източна и Западна групи в елита при юношите до 17 и до 15 г., вижте отборите и как ще се играе

Спорт
12.06.2020 | 13:37 ч.

Комисията по детско-юношески футбол към Българския футболен съюз утвърди състава и формата за провеждане на елитните първенствата на различните възрастови групи - до 19, до 17 и  до 15 години, през следващия сезон - 2020/2021 г.

Предвид форсмажорните обстоятелства, свързани с пандемията от COVID-19, и стремежа към опазването на здравето на младите футболисти, треньорските щабове и служителите на футболните клубове, както и заради затрудненото финансово състояние на редица футболни клубове и школи, Комисията по ДЮШ взе решение временно да промени формата на провеждане на първенствата при юношите до 17 г. и до 15 г.

Вместо единна Елитна група първенствата (в редовната си фаза) да бъдат обособени на две групи (Източна и Западна) на географски принцип.

Това разделение влиза в сила само за предстоящия сезон (2020/2021 г.), като през сезон 2021/2022 г. надпреварите ще се провеждат отново по стандартния формат с единна елитна група.

В редовната фаза от първенството на двете групи при юношите до 17 и до 15 години (Запад и Изток) ще се играе всеки срещу всеки при разменено гостуване.

На база на полученото класиране, във втората фаза отборите от 1 до 3 място във всяка от двете групи ще сформират обща шестица, в която отново ще се играе на принципа всеки срещу всеки при разменено гостуване за разпределение на местата от 1 до 6 в крайното класиране.

На същия принцип отборите от 4 до 6 място в двете групи ще сформират обща шестица, която ще разпредели местата от 7 до 12 в крайното класиране.

На свой ред отборите от 7 до 9 място в двете групи ще сформират обща шестица, която ще разпредели местата между 13 и 18 в крайното класиране.

Отборите от 10 до 12 място в двете групи изпадат.

Форматът на Елитната юношеска група до 19 г. за сезон 2020/2021 г. остава непроменен.

 

Състав на Елитна юношеска група до 17 години

 

Изток:

ПФК Ботев (Пловдив)

ПФК Лудогорец (Разград)

ПФК Дунав (Русе)

ПФК Черно море (Варна)

ФК Сокол (Марково)

ПФК Локомотив (Пловдив)

ПФК Берое (Стара Загора)

ФК Спартак 1918 (Варна)

ПФК Добруджа (Добрич)

ФК Черноморец (Бургас)

ПФК Спартак-Пловдив 1947 (Пловдив)

ПФК Арда (Кърджали)

 

Запад:

ПФК Септември (София)

ПФК Левски (София)

ПФК ЦСКА-София (София)

ПФК Славия (София)

ФК Етър (Велико Търново)

ФК Национал (София)

ФК Левски-Раковски (София)

ФК Витоша (Бистрица)

ОФК Пирин (Благоевград)

ФК Локомотив (София)

ФК Спартак 1919 (Плевен)

ПФК Монтана (Монтана)

 

Състав на Елитна юношеска група до 15 години

 

Изток:

ПФК Берое (Стара Загора)

ПФК Ботев (Пловдив)

ПФК Лудогорец (Разград)

ПФК Черно море (Варна)

ПФК Локомотив (Пловдив)

ФК Черноморец (Бургас)

УФК Асти (Хасково)

ПФК Добруджа (Добрич)

ФК Спартак 1918 (Варна)

ПФК Дунав (Русе)

ПФК Нефтохимик (Бургас)

ФК Сините камъни (Сливен)

 

Запад:

ПФК Левски (София)

ПФК ЦСКА-София (София)

ПФК Септември (София)

ПФК Славия (София)

ФК Национал (София)

ФК Спартак 1919 (Плевен)

ФК Етър (Велико Търново)

ФК Витоша 13 (София)

ОФК Пирин (Благоевград)

ПОФК Ботев (Враца)

ПФК Монтана (Монтана)

ФК Борислав 2009 (Първомай)

 

Състав на Елитна юношеска група до 19 години

 

ПФК ЦСКА-София (София)

ПФК Левски (София)

ПФК Ботев (Пловдив)

ПФК Черно море (Варна)

ПФК Лудогорец (Разград)

ПФК Славия (София)

ПФК Берое (Стара Загора)

ПФК Локомотив (Пловдив)

ПФК Дунав (Русе)

ПФК Септември (София)

ФК Царско село (София)

ОФК Пирин (Благоевград)

ПФК Монтана (Монтана)

ФК Витоша (Бистрица)

ФК Национал (София)

ФК Сокол (Марково)

ПФК Нефтохимик (Бургас)