Баскетбол: С 34 точки в два мача Николай Маринов стана реализатор № 1 в турнира за Купата на Пловдив

Спорт
01.10.2019 | 18:43 ч.

Николай Маринов остави зад себе си добър уикенд на турнира за Купата на Пловдив, където "Спартак" финишира на четвърто място. Гардът на плевенския тим стана реализатор № 1 в надпреварата с общо 34 точки в двете срещи.

Баскетболистът на "Спартак" отбеляза 23 точки при загубата на отбора си от "Академик Бултекс 99" със 75:79 в полуфиналите на турнира. В срещата срещу "Питещ", в която "Спартак" отстъпи с 83:94, Николай Маринов наниза 11 точки.

За Николай Маринов и "Спартак" предстои стартът на сезона в НБЛ. На 5 октомври "Спартак" гостува на "Рилски спортист" в мач от 1 кръг в мъжкото ни първенство през 2019/2020.
"Спартак" завърши на четвърто място на турнира за Купата на Пловдив. В зала “Сила” тимът на Александър Дяковски загуби от румънския "Питещ" с 83:94 в последната си контрола от предсезонната подготовка.

През първото полувреме двата отбора си размениха по една четвърт, като в първата предимството бе за "Питещ" след 24:21. До почивката обаче плевенчани не се предадоха и намалиха до 44:45.

След паузата румънците отново се изстреляха напред, но този път си осигуриха аванс 7 точки - от 73:66. До края на срещата тимът от северната ни съседка не намали оборотите и увеличи преднината си до 20 точки, което бе достатъчно за успеха му.

За "Спартак" (Плевен) предстои старта на сезона в НБЛ след около седмица. На 5 октомври селекцията на Александър Дяковски ще гостува на "Рилски спортист" в мач от 1 кръг в мъжкия ни елит за 2019/2020, съобщиха от клуба.