Баскетбол – мъже: „Спартак“-Плевен започна първенството със загуба от тима на Ямбол

Спорт
20.10.2013 | 17:14 ч.

Със загуба – 89:108 от Ямбол започна първенството на Националната баскетболна лига за мъже плевенския Спартак. Пред 1000 зрители в зала „Диана“ на южния град селекцията на Цветан Антов беше равностойна на домакините само в първата и третата части. В другите обаче ямболлии превъзхождаха и това и донесе крайния успех. Мачът започна много оспорвано и през първите 10 минути никой не успя да вземе превес. Частта завърши с точка повече за плевенчани – 20:19. Във втората четвърт обаче домакините доминираха. Те набързо направиха 7:0 и преднината им стана двуцифрена. Съотношението се запази до края на полувремето – 52:39. След почивката спартаковци изравниха играта, но разликата не падна под 10 точки. Така преди заключителните 10 минути на двубоя резултата бе 76:65 за Ямбол. Явно плевенчани нямаха сили за обрат, а съперникът им вдигна оборотите и със серия от 11:2 окончателно премахна интригата. Съставът на Ямбол имаше предимство в борбата под коша – 34:25, и вкара над два пъти повече точки в тази зона. Тимът извърши повече грешки и нарушения, но имаше предимство в стрелбата – 64% срещу 30% от тройката и 66% срещу 42% общо от игра. Най-добър в двубоя бе Неманя Милошевич, който завърши с 25 точки и 15 борби. За плевенчани най-силно се представи Веселин Георгиев.

Така при дебюта си като старши-треньор на Ямбол, Юлиян Радионов тръгна с победа.

ЯМБОЛ – СПАРТАК     108:89

/19:20; 33:19; 24:26; 32:24/

Ямбол: Милошевич-25, Цветков-18, Говедаров-20, Славейков-5, Бюторак-16 /Петков-2, Кьосев-9, Уокър-7, Чолаков, Сираков-2, Тенев-4/.  Треньор – Юлиян Радионов

Спартак: Цветослав Острев-19, Веселин Георгиев-22, Васил Александров-4, Джеймс Анакреон-11, Алвин Етилопи-2 /Александър Дяковски-3, Симеон Ценов-10, Михаил Танев-4, Илия Станков-12, Росен Софрониев-2/. Треньор – Цветан Антов