18 медала за каратеките от плевенския "Спартак 14" на Национално първенство по шотокан карате-до

Спорт
29.04.2021 | 17:55 ч.

На Националното първенство по шотокан карате-до за юноши, младежи, мъже и жени, което се проведе на 24 и 25 април в София, плевенският шотокан карате клуб „Спартак 14“ взе участие с 22 състезатели.

Конкуренцията беше сериозна - в новата многофункционална спортна зала на НСА се събраха 297 каратисти от 24 клуба.

От надпреварите във всички възрасти и дисциплини плевенчани спечелиха 18 медала – 6 златни, 4 сребърни и 8 бронзови.

Ето и резултатите:

Златен медал спечели Ивайло Боев (на снимката горе) при мъже в дисциплината "мастърс".  Това е най-престижната дисциплина в първенството. Тя обединява двете състезателни дисциплини – шотокан ката и шобу кумите. Състезателите първо изпълняват ката, а след това провеждат двубой в шобу кумите със съответния опонент по жребий. Победата се определя според уменията и в двете дисциплини комплексно. Ивайло донесе за Плевен и клуба си най-престижното отличие за 2021 г. в шотокан карате-до.

Златен медал за Даяна Дерекова - девойки 14-15 г., в дисциплината "ката". Даяна е ученичка на Спортно училище „Г. Бенковски" – Плевен и за втора година е финалистка в дисциплината.

Златен медал за Максимилиан Рупчански - юноши, 14-15 г., в дисциплината "ката". Максимилиан спечели и сребърен медал в шобу кумите. Също ученик на Спортното училище.

Елица Станчева и Гергана Атанасова

Златен медал завоюва и Елица Станчева - девойки 16-17 г., в дисциплината "ката". Елица спечели и бронзов медал в шобу кумите.

В категорията девойки 12-13 г., дисциплина "шобу кумите", златен медал спечели Стефани Иванова, която затвърди своята позиция от 2020 г. – на най-високото място на стълбичката.

Златен медал завоюва и Илхан Василев - юноши 16-17 г., дисциплина "шобу кумите". Той също е ученик на Спортното училище

Сребърен медал за Тихомир Тодоров – юноши 12-13 г., дисциплина "шотокан ката". Тихомир е дългогодишен състезател на клуба и ученик в Спортно училище – освен шампион е и един от отличниците на училището.

Сребърен медал за Амира Абулибде - девойки 12-13 г., дисциплина "шобу кумите". След 2 победи и 1 загуба на финала, Амира дебютира в новата възрастова група.

Сребърен медал в дисциплината Отборно ката юноши+девойки 16-20 г. в състав: Тихомир Тодоров, Гергана Атанасова и Елица Станчева.

Бронзови медали в дисциплина "шобу кумите" спечелиха Станислав Станчев - юноши 12-13 г., Великослав Василев - юноши 14-15 г., Росица Донева - девойки 12-13 г., дисциплина шобу кумите.

Гергана Атанасова - девойки 16-17 г., е с бронзов медал в дисциплина "ката".

Бронзови медали завоюваха и отборно ката момчета 12-15 г. в състав: Йонан Михайлов, Петър Станчев, Станислав Станчев, отборно ката юноши+девойки 12-15 г. в състав: Росица Донева, Йоан Тонов, Станислав Станчев и отборно кумите момчета 14-15 г. в състав: Мариян Тодоров, Максимилиан Рупчански и Великослав Василев.

„Искам специално да благодаря за усилията на треньорския ми екип - Маринела Петрова и Бетина Кисьова за отличното представяне на нашите състезатели на тазгодишните национални първенства. Благодаря и за труда и постоянството на състезателите ни, въпреки ограниченията за спортуване“, каза старши треньорът на клуба Милена Кирниколова.

В края на месец юни клубът ще осъществи прием на ученици в Спортно училище – Плевен , спортен профил „шотокан карате-до“. Изпитът е за ученици от 4, 5 и 6 клас. През месец август е вторият тур на приемните изпити за незаетите места от 5 до 9 клас. В момента в Спортно училище се обучават 14 ученици по този спорт, които имат отлични постижения на национално и международно ниво.